Landslagstrener for SBN Døve skal ta ut en bruttotropp

Publisert 12.02.2025

Skrevet av Jørgen Mathiesen

Landslagstrener for SBN Døve, Heidi Thorstensen, starter arbeidet med å ta ut en bruttotropp av spillere som kan bli aktuelle for deltakelse i Deaflympics i Japan i november 2025.

Spillere som kommer med i bruttotroppen vil på et senere tidspunkt bli vurdert opp mot spesifikke kriterier satt av SBN Døve:

  • Minimum 135 approberte serier siste 12 mnd
  • Deltakelse i NM Døve
  • Deltakelse i NM sgl/dbl
  • Deltakelse i Norwegian Open
  • Deltakelse i minst tre turneringer utenfor egen krets
  • Gjennomføre Sunn idrett (e-læring)
  • Gjennomføre «Ren utøver»-sertifisering
  • Bruke Onform (videoverktøy for oppfølging av trening)
  • Oppfylle krav til fysisk og mental form (utdypende kriterier kommer senere)

Alle som ønsker å være en del av bruttotroppen, må gi beskjed til Heidi Thorstensen på e-post heidi@thorstensen.as innen søndag 23. februar. Det er ikke nødvendig å oppfylle kriteriene allerede nå for å melde interesse, og vi oppfordrer alle som synes dette høres spennende ut til å melde seg på.

Har du spørsmål om uttakskriterier eller din egen kvalifikasjon til mesterskapet, kan du ta kontakt med Heidi Thorstensen på e-post.

I forbindelse med NM Døve 7.-9. mars vil det bli avholdt et informasjonsmøte for spillere som har meldt interesse. Dette vil være en god anledning til å få mer informasjon og svar på eventuelle spørsmål.